Τρίτη 30 Ιουλίου 2013

ΠΑΟΚ - ΜΕΤΑΛΙΣΤ 0-2 (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ ΤΑ ΓΚΟΛ)

Τσάμπιονς Λιγκ: «Χλώμιασε» το όνειρο των ομίλων για τον ΠΑΟΚ

Θάμπωσε από το πρώτο κιόλας παιχνίδι με την Μέταλιστ το όνειρο του ΠΑΟΚ για πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» γνώρισε την ήττα από τους Ουκρανούς με 2-0 μέσα στην άδεια από κόσμο λόγω τιμωρίαςΤούμπα.

Τιμωρός του ΠΑΟΚ, ήταν ο δαιμόνιος Ντέβιτς ο οποίος πέτυχε δυο γκολ. Ένα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και ένα ακόμα στο 73ο λεπτό.

ΤΟ 0-1

ΤΟ 0-2

Εκείνο που πλήρωσε ο ΠΑΟΚ, ήταν τα τεράστια προβλήματα στην άμυνά του, αλλά και το γεγονός πως δεν εκμεταλλεύτηκε το καλό ξεκίνημά του.

Στα πρώτα 25 λεπτά, οι γηπεδούχοι πίεσαν και έκαναν ευκαιρίες, αλλά δεν βρήκαν δίχτυα και μόλις η Μέταλιστ κέρδισε το πέναλτι και άνοιξε το σκορ, ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να αντιδράσει.
Μάλιστα, οι Ουκρανοί θα μπορούσαν να είχαν φύγει με ακόμα μεγαλύτερη νίκη από την Τούμπα, αφού είχαν και δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Κριστάλντο.